Bądź Pozytywny! Nastawienie do życia i jego znaczenie w życiu i w pracy.
36.jpg

Coraz więcej osób dąży do pozytywności i chce pracować i czuć pozytywne nastawienie. Co to znaczy? Pozytywni ludzie myślą optymistycznie, szukają rozwiązań i zaczynają od poszukiwania dobra. W rezultacie doświadczają pewnego rodzaju spokoju wewnętrznego i rzadziej się martwią. Ale czym właściwie jest pozytywność i jak sprawić, by poczuć dobrą energię połączoną z pozytywnym nastawieniem do świata? Poniższa definicja, ćwiczenia i cytaty pomogą Ci w drodze.

Co to jest pozytywność?

Pozytywność to szczęśliwy i beztroski stan bycia, w którym ktoś patrzy na życie zawsze widząc jego pozytywne aspekty. Osoby o pozytywnym nastawieniu wierzą, że trudności można pokonać i że szczęście przychodzi każdego dnia.

To szczęście nie musi być wielkie: dobra rozmowa może już być znacząca.

10 ćwiczeń pozytywnych

Czy chciałbyś być bardziej pozytywny? A może jesteś ciekawy, czy jesteś już na dobrej drodze? Zobacz poniższe ćwiczenia i zaklęcia.

1. Licz swoje błogosławieństwa

Zapisz, za co jesteś wdzięczny. Może to być wszystko, oocząwszy od domu, w którym mieszkasz, po Twoje ulubione danie. Ta lista przedstawia Twoje życie z odpowiedniej perspektywy i sprawia, że ​​odczuwasz coraz większą wdzięczność.

2. Otaczaj się pozytywnymi ludźmi

Zajmuj się ludźmi, którzy (również) wykazują pozytywne zachowanie. Poprawia to twój nastrój i dobrze wpływa na twoje zachowanie. I zauważysz: twoja rosnąca pozytywność jest zaraźliwa dla innych.

„Trzymaj się z dala od negatywnych ludzi. Mają problem z każdym rozwiązaniem”

- cytat z Albert Einstein

3. Dbaj o siebie

Jedz zdrowo, odpoczywaj i regularnie ćwicz. To sprawia, że ​​czujesz się lepiej fizycznie i psychicznie, dzięki czemu łatwiej jest pozostać optymistą. Czasem wychodzi, a czasem nie? Nie martw się, każdy z nas tak ma- nie bądź dla siebie zbyt surowy!

4. Weź swoją odpowiedzialność

Łatwo jest winić kogoś innego, ale jest to negatywne nastawienie, które cię nie buduje. Uznawaj swoje błędy, ucz się na nich, a następnie staraj się je weryfikować i poprawiać- nie powtarzzaj ich. Skoncentruj się na przyszłości!

5. Skoncentruj się na innych

Badania pokazują, że robienie czegoś dla innych sprawia ci radość, niezależnie od tego, czy pomagasz komuś przejść przez skrzyżowanie, czy też jesteś wolontariuszem. Ponadto sprawiasz radość innym (i sobie!), Regularnie ich komplementując.

„Jeśli nie możesz pomóc stu ludziom, pomóż jednej”.
- powiedziała Matka Teresa

6. Przeczytaj książki o pozytywności

Czytając inspirujące zaklęcia, cytaty i książki, uczysz się pozytywnego myślenia. Chcesz wejść głęboko w temat? Na przykład przeczytaj klasyczną książkę „Siła pozytywnego myślenia” Normana Vincenta Peale'a.

7. Uwierz w siebie

Choć brzmi to banalnie, jeśli myślisz, że coś nie zadziała, są na to duże szanse. Zaufaj własnym umiejętnościom i bądź cierpliwy i łaskawy, jeśli coś nie wyjdzie od razu. Ale wierz w to co robisz. To co myślisz czy mówisz o sobie ma dużą moc.

8. Stwórz osobiste cele

Na przykład dotyczące Twojej pracy. Bądź jak najbardziej konkretny, żeby wiedzieć, co robić. To daje skupienie i motywację. Co więcej, łatwiej jest radzić sobie z niepowodzeniami: w końcu wiesz, po co to robisz!

Ludzie, którzy mają cele, odnoszą sukcesy, ponieważ wiedzą, dokąd zmierzają”
- zaklęcie autorstwa Streets Ahead

9. Przyznać się do negatywnych myśli

Sztuczka polega na nauczeniu się rozpoznawania i akceptowania negatywnych myśli. Czy myślisz coś negatywnego? Nie karz siebie (bo to też jest negatywne), ale spróbuj zamienić tę myśl na pozytywne słowa.

„Kiedy zamykają się jedne drzwi, otwierają się następne”.
- holenderskie powiedzenie

10. Praktyka czyni mistrza

Uzyskanie pozytywnego nastawienia jest kwestią czasu i zajmie trochę czasu, zanim zastosujesz te i inne wskazówki w praktyce. Ale to wcale nie jest złe: praktyka czyni mistrza, na dłuższą metę zauważysz zmianę. Naprawdę!

„Zawsze jest za wcześnie, żeby rzucić palenie”
- cytat Normana Vincenta Peale'a

Przejdźmy do tego pozytywnego nastawienia!

Chcesz stać się bardziej pozytywnym? Nie zaczynaj jutro ani w przyszłym tygodniu, nie czekaj też na postanowienia noworoczne, ale zacznij już dziś. Od razu. Na koniec kilka pozytywnych słów: już zacząłeś. Przeczytanie tego artykułu jest już pierwszym krokiem do bardziej optymistycznej wersji siebie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl